„A műveltség jó sorban ékesség, balsorban menedék” / Arisztotelész /
Községünk az 1970-es árvíz után jelentős fejlődésen ment át, új intézményekkel gyarapodtunk / iskola, művelődési ház, orvosi rendelő posta, hivatal /.
A művelődési házat, amely a község legszebb részén, egy park közepén áll, 1972-ben adták át. Azóta már két alkalommal újította fel az önkormányzat pályázati pénzből.
Az épület fennállása óta intézményvezetők voltak: Grózinger Lajos, Bede Gyuláné, Németh Erika, Szender János.
1984 októberétől pedig néhány éves megszakítással Czuprákné Belényesi Terézia.
Fontosnak tartok megemlíteni még egy nevet, bár ő nem népművelőként dolgozott, hanem pedagógusként, de sok éven át meghatározó szerepet töltött be községünk kulturális életében.
Ő Verécze Károly, volt iskolaigazgató.
Az épület megfelel a helyi igényeknek viszonylag jól használható helységekből áll, s a mai követelményeknek megfelelően többfunkciós intézmény.
Itt található a Könyvtár, eMagyarország Pont, Házasságkötő terem, az Erdőháti Fiatalokért Egyesület és a Békesség Nyugdíjas Klub székhelye. Tornaterem hiányába az általános iskolának itt biztosítunk lehetőséget a tornaórák megtartására.
Az évek folyamán folyamatosan bővül az intézmény technikai felszerelése, berendezése és természetesen feladatai is, amely a helyi igényekhez igazodva igyekszik kiszolgálni a lakosságot. Mert meggyőződésünk, hogy „kell egy hely” a közös ünneplésre, a jó hangulatú együttlétekre, tudásunk, ismereteink bővítésére.
Intézményünk másik fontos feladata, hogy jó kapcsolatokat építsen ki a településünkön működő intézményekkel, iskola, óvoda, egyházak és természetesen a közigazgatásilag Méhtelekhez tartozó településekkel, Garbolc, Nagyhódos, Kishódos.
Végezetül, hogy mennyire meghatározó az emberi életben ez a terület, azt igazán egy fizikus fogalmazta meg. Úgy vélem gondolatai nagyon igazak és örökérvényűek.
|
„ Az a civilizáció, amely elhidegül a tudománytól és művészettől, vagyis a kultúrától, az pusztulásra van ítélve. Az életet adja föl, elsorvad, elpusztul atombombák nélkül is.”
/ Bay Zoltán / |
Özv. Bakk Bertalanné adománya |
Czuprákné Belényesi Terézia
művelődésszervező
|
|